Základní škola

Pro rodiče - seznamte se Heřmánkem

Informace pro rodiče, kteří zvažují přihlášení svých dětí do Heřmánek Praha - soubor informací.

Pro rodiče v Heřmánku

Informace - formuláře

Přestupy

Možnost přestupu

Škola umožňuje možnost přestupu žáků z jiných základních škol v případě, že máme ve třídě volné místo, či v případě, že se místo uvolňuje. 

Doporučení rodičů

Nabízíme Vám odpověď několika rodičů žáků naší školy na otázku "Jak se liší ZŠ Heřmánek?"
Zde jsou odpovědi, které jsme dostali svolení zveřejnit.

Heřmánek online

Zde najdete odkazy na veškeré weby, se kterými pracujeme.

Čím je naše škola? Vztahová pedagogika online

Vztahová škola online. V online systému se špatně tvoří naše obvyklé vztahy, které ve škole vládnou. Spíše by se dalo říci, že v online systému čerpáme z banky vztahů a dobrých zážitků a atmosféry, které jsme vytvořili ve škole předtím. Ale nejspíš byste byli překvapeni, jak dobře naše děti pracují a díky této atmosféře dělají i věci, které jsou náročné, spolehlivě. 

Škola a skutečný zájem žáků o školní práci

V článku najdete názory školy na rozvoj a udržení motivace žáků v učení a také autentické názory žáků, zpracované Scio mapou. 

Slovní hodnocení do deváté třídy

Vnitřní motivace je největší motor, kterým může být každý  z nás vybaven. Může vědět proč a k vnitřnímu proč se přidává jiná energie, než k plnění vnějších důvodů. 

Jsme přesvědčeni, že bez rodičovské podpory, práce celé naší školy, pravidelného setkávání mezi rodiči, žáky a učiteli, by slovní hodnocení a vnitřní motivace nefungovaly tak úspěšně, jak nyní na naší škole funguje. 

On line návštěvy naší školy

Je možná navštívit naši školu osobně na Dnech otevřených dveří, kde se můžete přihlásit viz Zápisy do 1. třídy, tyto návštěva probíhají od října do března. Ovšem je možné naši školu a její atmosféru poznat i z on line záznamů, které jsou autentické. 

Nový školní blog

Nový školní blog je  v provozu. Na blogu uveřejňují svoje blogy učitelé, ale i žáci. Každý učitel a žák má možnost na blogu zveřejnit svoje školní i mimoškolní tvůrčí psaní. 

Kalendář
Pro rodiče a přátele
Žáci a učitelé
Les ve škole
Oficiální stránka