Čteme, posloucháme, děláme divadlo online

Čteme, posloucháme, děláme divadlo online

Heřmánek je školou dobrých čtenářů a nebo možná jen dobrých posluchačů, ale rozhodně budoucích vzdělaných lidí, kteří jsou ovlivněni krásnou literaturou, dobrým dramatem a mají i s provozováním divadla vlastní zkušenosti. 

Velmi podporujeme žáky v jejich vlastních čtenářských aktivitách. Je to pro nás důležité. Rozhodně máme velkou školní knihovnu, kde se dají půjčit knihy a máme tým školních knihovnic - tým žákyň, které se o knihovnu a o výpůjčky starají. 

Mimo knihovny máme také online knihovnu, ve které je možnost stažení školních online knih. Knihy, které ve škole posloucháme, jsou načtené audioknihy i divadelní a rozhlasové dramatizace především klasických autorů. Ale, kdo je pro nás v našem 21. století klasickým autorem? To je tajemství školní online knihovny. Také někteří učitelé dávají dětem vědět, když v aplikacích českého rozhlasu běží zajímavé pořady. Mnoho žáků poslouchá hodiny a hodiny románů a najednou je tady objev. Velmi často žáci ocení některého autora. Naposledy byl oceněn Vlastimil Vondruška a jeho detektivní dobrodružství pro děti z rudolfínské Prahy. Žákyně 7. třídy promluvila: "Bylo to brilantní, jak říkám, brilantní."

Online dramatická výchova a online nácvik divadla je naše rodinné stříbro. Je to radost vracet se k textu a připravovat si divadlo či online divadelní hru. V minulé koronavirové krizi byla jedna babička svědkem nácviku divadelní hry Past na myši od Agathy Christie a říkala: " To je jako detektivka z rozhlasu, poslouchala jsem jedním dechem."

Kalendář
Pro rodiče a přátele
Žáci a učitelé
Les ve škole
Oficiální stránka