Příběh o Satalické či Vinořské princezně Příběh ze školní zahrady

Příběh o Satalické či Vinořské princezně Příběh ze školní zahrady

Detektivní bádání v tvůrčím psaní Praha Magická pro školu Heřmánek. Kdo byla Vinořská princezna? Archeologové našli nedaleko školní zahrady hrob mladé dívky (14 let). Byla oblečena ve svatebních šatech tehdejší doby a u sebe měla 3 zlaté velkomoravské gombíky. Hrob datují do 9. století. Tedy do doby, kdy na Moravě rozkvétala Velkomoravská Říše a tady u nás vládli drobná knížata a také první Přemyslovci, Slavníkovci a Vršovci. Detektivní otázka, kterou pan doktor Hasil, vedoucí archeologického výzkumu, nechává na nás a na našem tvůrčím psaní. Byla zmíněná dívka bohatou šlechtičnou z rodu Přemyslovců, či to byla jen oběť, kterou pohanští Slované přinesli svým bohům?  Na toto téma budeme psát příběhy. Jaký příběh si vyberete Vy? Bude ve Vašem příběhu rodina smutnit nad ztrátou dcery, které dá do hrobu bohatství, anebo celý kmen ubije dívku, aby získat přízeň pro svůj život?

Soutěž - žáci základních a středních škol mohou napsat svoji fantazii o příběhu Vinořské princezny či namalovat komiks z jejího života, nebo namalovat obraz. Výsledky soutěže budou zveřejněny na Facebooku, vítězné práce také uveřejněny zde.

Přihlášky do soutěže můžete zaslat do 5. 11. poštou na adresu Heřmánek Praha, Rajmonova 1199/4, 182 00 Praha 8, či elektronicky v případě tvůrčího psaní na skola@skolahermanek.cz

Kalendář
Pro rodiče a přátele
Žáci a učitelé
Les ve škole
Oficiální stránka