FacebookFacebook
EduPage

Heřmánek v lese a les v Heřmánku přírodověda, přírodopis,lesní školní družina, školní zahrada, venkovní přestávky

Heřmánek v lese a les v Heřmánku, je projekt, ve kterém je naše škola často v lese, na školní zahradě či v na škole v přírodě (na horách či u řeky). Také naše škola se nachází v lesoparku blízko Ládví, využivíme k lesní školní družině les na kopci Ládví a pracovní výchovu a přírodovědné aktivity trávíme pravidelně na okraji přírodní rezervace Satalicická obora, kde má škola vlastní školní zahradu. 

 

Heřmánek v lese a les v Heřmánku přírodověda, přírodopis,lesní školní družina, školní zahrada, venkovní přestávky

Les ve škole a škola v lese: Škola je aktivním účastníkem projektu Les ve škole - Tereza Praha a podporovatelem projektu Lesní mateřské školky 

Lesní školní družina, lesní školní přestávka venku každý den. 

Přestávky: Lesní školní družina každý den, lesní školní přestávka každý den.V Heřmánku trávíme každý den čas svačivové družiny (20 minut - po 2. vyučovací hodině), odpolední obědovou pauzu a také odpolední školní družinu venku. Děti odcházejí se svačinou na školní dvůr a školní zahradu, kde si hrají a svačí zároveň. 

Lesní školní družina: Od ukončení vyučování do 16.00 hodin probíhají lesní školní aktivity. Většinu času školní družiny tráví děti na školním dvoře, na školním zahradě a jednou týdně v lese na kopci Ládví. Venku děti tráví čas v Tee pee, kde si hrají a nebo ve školní maringotce. Ve školní maringotce jsou připravena rukodělná a dřevíčková dílna pro děti z družiny. Děti ve školní družině také pečují o zahradu a dvůr, pěstují rajčata, okurky, pěstojí bylinkovou zahrádku  a pečují o školní zvířátka (venkovní papoušky,  korálovku, rybičky, morčátka a další drobná zvířátka. Venku děti hrají hry, hrají si sami se sebou, lezou po stromech a vůbec se baví, jak potřebují. 

Školy v přírodě, v lese na horách, u řeky - dvakrát ročně jezdní žáci na týdenní školu v přírodě - na konci října (3. - 9. třída), na konci května (1.- 9. třída). Na škole v přírodě je připravena školovpřírodová etapová hra, kterou připravují žáci 8. a 9. třídy pro žáky 1. stupně. Na škole v přírodě probíhají aktivity projektů prvovědy, sportovní aktivity a také jeden celodenní výlet. Při příjezdu a odjedzdu ze školy v přírodě často navštívíme hrad, přírodní památku atd. 

Školní zahrada Satalice a Kobylisy 

Sportovní aktivity ve škole a ve školní družině

 

 

 

 

Kalendář akcí
Celý výpis akcí