Zápis do 1. třídy

Pro zájemce o zápis do první třídy školního roku 2022/23 BYLY VYPSÁNY TERMÍNY seznámení se školou, předvstupní schůzky s rodiči a dítětem a termíny zápisů (od ledna do začátku dubna). PROSÍM,  HLASTE SE DLE INSTRUKCÍ NÍŽE. Prosíme také zájemce, aby vyplnili přihlášku 

Elektronická přihláška | Heřmánek Praha, základní škola (edupage.org)

Pevně věříme, že situace ohledně koronaviru dovolí a budeme se moci setkat osobně ve škole. Pokud ne, zorganizujeme pro Vás online setkání.

Těšíme se na Vás. 

 

Organizujeme několik typů předzápisových akcí, na všechny  akce se můžete přihlásit již nyní zde

Nezávazné seznámení a rozhodnutí - leden

Otevřené vyučování (15 minutový náhled do hodin 1. - 3. třídy) a následný rozhovor s ředitelem školy na základě pozorování a vlastního očekávání rodiče, seznamování s vizí a záměry školy (pondělky). Pro ty, kteří se o škole rozhodují s cílem seznámit rodiče se školou. Tyto dny probíhají bez účasti budoucích prvňáčků.

Pro vážné zájemce - únor a březen 

Předvstupní rozhovor s vážnými zájemci - probíhá za účasti nejlépe obou rodičů a dítěte. Dítě pracuje se specialistou – učitelem a rodiče si v rozhovoru s ředitelem školy či jeho zástupci ujasňují svoji vizi a vizi školy.

Závazný zápis a podpis smlouvy - duben 

Zápis do školy. Probíhá dva dny ve stejnou dobu. Rodiče vyřizují administrativu spojenou s nástupem do školy a podpisem smlouvy.

Kritéria přijetí
  • Škola přijímá přednostně žáky, kteří dostali odklad (povinnost ze zákona). 
  • Dále škola přednostně přijímá sourozence (pomoc při sladění profesního a rodinného života rodičů). 
  • Přednost dáváme také rodičům a dětem, kteří souzní s vizí a hodnotami školy
  • V případě rovnosti hodnocení rozhodujeme losem. 
 
V případě dotazů kontaktujte zástupkyni ředitele školy  mailem na: barbora.kubicova@skolahermanek.cz nebo tel.: 724 692 084

Cesta do 1. třídy naší školy je otevřena...

Otevíráme vzájemné výběrové řízení žáků a rodičů a naší školy do 1. třídy. Hledáme rodiče se zájmem o školu a o vzdělání svých dětí.  Hledáme děti, které budeme rádi vést a provádět na jejich cestě za vzděláním a zráním. A zdali hledáte Vy nás, to můžete prověřit od ledna 2022 na akcích, které škola pro rodiče a děti pořádá (pokud situace ohledně koronaviru dovolí, tak ve škole, případně online).

Další informace najdete zde v článku. 

Čím je naše škola? Vztahová pedagogika online

Vztahová škola online. V online systému se špatně tvoří naše obvyklé vztahy, které ve škole vládnou. Spíše by se dalo říci, že v online systému čerpáme z banky vztahů a dobrých zážitků a atmosféry, které jsme vytvořili ve škole předtím. Ale nejspíš byste byli překvapeni, jak dobře naše děti pracují a díky této atmosféře dělají i věci, které jsou náročné, spolehlivě. 

Seznamování se školou Heřmánek

Rodiče se seznamují s naší školou různě, nejčastěji o nás slyší a nebo si přečtou na síti. Pak rodiče přicházejí do školy, aby si ji prohlédli a promluvili si o svých přáních a o tom, co od školy očekávají.

Kalendář Teen
6. - 9. třída - Teen

Kalendář 1. stupeň

Kontakt